Co jest przyczyną pojawienia się brązowej wydzieliny tuż przed miesiączką?

Mam 16 lat, jestem kobietą. Miesiączkuję nieregularnie, od 2,5 roku. Zaobserwowałam przed miesiączką, na kilka dni, czasem 3, czasem 4 brązowe upławy.
Wiem, że brązowa wydzielina zwiastuje okres, ale niepokoi mnie fakt, że u mnie występuje dłużej niż 1 dzień. Nie przeszkadza mi, bo nie ma jej dużo. Funkcjonuję bez wkładek , jest bezzapachowa. Ok. 4 dnia tejże wydzieliny dostaje okresu.
Co to może oznaczać? To oczyszczanie macicy, czy coś poważnego? Słyszałam, że u młodych dziewcząt to normalne. Jednak boję się, że mogą to być zaburzenia hormonalne, lub jakaś inna dolegliwość. Czy konieczna będzie wizyta u ginekologa?
Proszę o poradę.

Dzień dobry!

Wszystko jest w porządku. Brązowa wydzielina to nic innego jak krew, której są nieduże ilości na początku okresu.
Nieregularność cykli też w Pani wieku jest bardzo częsta i nie wymaga diagnostyki. Jeśli w ciągu 4 lat od momentu rozpoczęcia miesiączkowania cykle się nie uregulują wtedy wskazana jest kontrola u ginekologa.

Z poważaniem