Co jest przyczyną spóźniającego się okresu i wycieku z piersi?

Mam problem: myślalam, że jestem w ciąży gdyż okres spóżnia mi sie już 2 tygodnie, zrobiłam dwa testy wyniki były negatywne, więc poszłam do lekarza - po zbadaniu mnie nie potrafił na 100% powiedziec mi czy jest ciąża czy jej nie ma i dał mi skierowanie na b-HCG z krwii. Wynik badania: HCG-BETA <0,100 mIU/ml, czyli brak ciąży (dodam, że ostatni okres miałam 27 czerwca, a jest już sierpień - moje cykle to przeważnie 29-31 dni).

Niestety okresu nadal nie ma, brzuch dość często mnie pobolewa i doszło jeszcze coś, co mnie niepokoi - wczoraj zauważyłam, że z mojej lewej piersi leci mleko, a piersi są nabrzmiałe lekko (wiem, że to mleko gdyż mam już jedno dziecko, które urodziłam 2 lata temu).

Zapomniałam dodać, że bedąc u lekarza dowiedziałam się, że mam nadżerkę - wiem, że nadżerka może opóźnić okres, ale nigdy w życiu nie miałam tak, żeby przez tyle czasu nie dostać miesiączki no i to mleko z piersi - nie wiem co mam o tym myślęć. Wiem, że muszę z powrotem udać sie do lekarza, ale chyba po prostu boję się tam wrócić… Czy mimo tego wyniki b-HCG mogę być w ciąży?

Witam!

Wynik hCG wykluczył ciążę. Natomiast wyciek mleka z pierwsi wskazuje na to, że przyczyną opóźnienia miesiączki są najprawdopodobniej zaburzenia hormonalne - hiperprolaktynemia. Prolaktyna to hormon odpowiedzialny m.in. za produkcję mleka podczas karmienia piersią. Zdarza się, że organizm produkuje zbyt duzo tego hormonu. Wówczas pojawiaja się między innymi zaburzenia miesiączkowania i mlekotok.

Powinna Pani udać się do lekarza w celu postawienia ostatecznej diagnozy. Lekarz po dokładnym zebraniu wywiadu i badaniu ginegologicznym rozpocznie odpowiednią diagnostykę.