Co jest przyczyną swędzenia pochwy?

Witam...
Od kilku dni strasznie swędzi mnie pochwa, piecze chwilami, w trakcie ostatniego dniu okresu poczułam po raz pierwszy pieczenie i lekki świąd. Od tego dnia minęło kilka dni, swędzenie nasila się z dnia na dzień, do lekarza mam możliwość pójścia w czwartek, w tej chwili mam czerwoną pochwę. Czuję się okropnie!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
To dobrze, że umówiła się Pani na wizytę. Ginekolog zbada Panią i przepisze odpowiednie leczenie. Najpewniej cierpi Pani na infekcję pochwy, grzybicę bakteryjną lub rzęsistkową. Zanim zbada Panią lekarz, może Pani poprosić w aptece o dostępny bez recepty preparat do płukania pochwy, powinien przynieść przynajmniej częściową poprawę.
Pozdrawiam serdecznie!