Co mam robić? Nie lubię pracy

Mam 21 lat i nie wiem co robić dalej ze swoim życiem, tracę ochotę na cokolwiek, mam pracę, której nienawidzę, ale muszę pracować, bo moja mama wzięła bardzo wielki kredyt i nie może go spłacić, a od niedawna jest zamknięta w dziekance, więc problem spadł na moje barki i mojego rodzeństwa. Nie skończyłem szkoły - 3 kl. liceum, tego roku mam zamiar zapisać się po raz kolejny, ale boję się, że znów jej nie skończę. Ciągle kłamię, wiem, że to robię, chcę przestać, ale nie potrafię, nie kontroluję tego. Wykorzystuję ludzi, żeruję na nich, staram się nimi manipulować. Nie potrafię nad sobą zapanować i robię rzeczy, za które siebie nienawidzę, a często za własne porażki obwiniam innych ludzi.

Piję dość dużo alkoholu, boję się, że wpadnę w alkoholizm, o ile to już się nie stało. Nie jestem lubiany w towarzystwie. Nie potrafię dogadać się z ludźmi, czasami nie potrafię znaleźć tematu do rozmowy, a wtedy milczę, czuję się osaczony przez innych. Czasami chciałbym, żeby wszyscy ludzie na ziemi zniknęli, a czasami chciałbym mieć wielu przyjaciół i znajomych. Mam wahania nastrojów, chwilami jestem szczęśliwy i wesoły, a zaraz potem przerażony i smutny. Boję się, że któregoś dnia nie wytrzymam i zrobię sobie coś złego. Co mam ze sobą zrobić, jak się zmienić, jak poradzić sobie z tym wszystkim?

Szanowny Panie,

Po przeczytaniu maila mam przekonanie, że powinien Pan jak najszybciej zapisać się na wizytę do lekarza psychiatry w PZP. Nie jest Pan w stanie poradzić sobie ze wszystkimi problemami sam, konieczna jest pomoc specjalisty. Lekarz określi, jak duży jest Pana problem z alkoholem (na podstawie rozmowy i specjalistycznej ankiety), sprawdzi, czy opisane objawy i problemy nie wynikają z zaburzenia psychicznego i pokieruje, gdzie może Pan uzyskać dalszą pomoc psychologiczną. Odnoszę bowiem wrażenie, że to właśnie oddziaływania psychologiczne mogą być w Pana przypadku najbardziej pomocne.

Pozdrawiam serdecznie