Co mam zrobić, by schudnąć bez żadnych tabletek i kosztownych diet?

Ważę 89 kg, mam 165 cm wzrostu. Mam 17 lat. Mój stopień aktywności jest niski. Próbowałam nie raz się odchudzać, teraz obecnie też się odchudzam. Moje diety ploegały na tym, że ograniczałam wielkość posiłów, a także uważałam na to, co jadam. Tak, występuje u mnie w rodzinie nadwaga i otyłość. Nie nie byłam z tym u lekarza. Mój jadłospis to: w dni powszednie: rano śniadanie - kanapki z chlebem vasa, do tego ciepła herbata. Wieczorem o 17 skromna kolacja. Przez całyt dzień piję dużo wody i herbaty. W wekendy: śniadanie - takie jak w dni powszednie. Następnie obiad - składający się z zupy i drugiego (małego posiłku) dania, np. kotlet schabowy, surówka i ziemniaki. Na kolecję - mała miseczka platków. Przez cały dzień piję duże ilości wody i herbaty. Nie, nie choruję na choroby przewlekłe.
17 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 32,7. Niestety, siatka centylowa kończy się na BMI równym 28. W Twoim przypadku oznacza to otyłość. Koniecznie udaj się do lekarza w celu ustalnia jej przyczyn.

Niestety, nie jest możliwe, aby jedząc jedynie skromną kanapkę na śniadanie oraz niewielki posiłek w ramach kolacji przez 5 dni w tygodniu, Twoja masa ciała była tak duża lub się nie zmieniała. Pomijam fakt, iż nie jest to dla Ciebie zdrowe. Wynika z tego, że albo nie napisałaś całej prawdy, albo Twoja masa ciała wynika z jakiegoś schorzenia. Dlatego niezbędna będzie konsultacja lekarska. Czasami otyłość występuje np. przy niedoczynności tarczycy.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fastfoody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Proszę także o zapoznanie się z artykułem: http://portal.abczdrowie.pl/trening-dla-otylych.

Pozdrawiam