Co mam zrobić? Czy moje TSH jest dobre?

Witam ma 29 lat jestem w 12 tyg. ciąży, właśnie zrobiłam sobie badanie TSH, które wyszło 4,13 czy mam nadczynność czy niedoczynność tarczycy, a może wszystko jest ok. Martwię się czy wszystko będzie z dzieckiem ok. Pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Stężenie TSH jest nieznacznie podwyższone. Jednak by ocenić czy istnieje jakiekolwiek zaburzenie czynności tarczycy i jaki ma ono charakter konieczne jest oznaczenie stężeń wolnych hormonów tarczycy-fT3 i fT4.
Pozdrawiam