Co mi dolega? Czy coś ze mną nie tak?

Witam! Mam problem. Nie wiem, co mi dolega, więc postanowiłem zasięgnąć porady. Otóż od pewnego czasu dzieje się ze mną coś dziwnego. Dziewczyny zawsze ze mną rozmawiają, bardzo mnie lubią. Wszystko jak na razie było w porządku. W przeszłości miałem coś takiego, że bałem się różnych rzeczy, nie mogłem spać, bo czymś się zamartwiałem itp. Na przykład mimo że miałem spakowany plecak i wszystko umiałem, to sprawdzałem często nawet po 30 razy, czy aby na pewno. A gdy tamto przeszło, szczególnie dbałem o swoją higienę, np. kilkadziesiąt razy dziennie myłem ręce. Gdy to wszystko się skończyło, minęło jakieś 3 lata, napotkało mnie coś równie dziwnego. Mianowicie gdy widziałem kogoś z rodziny, w myślach pojawiały mi się myśli o seksie. Próbowałem o nich odbiec na siłę, ale nic nie skutkowało. Wręcz coraz bardziej się ponaglało i nie dawało mi spokoju. Teraz mam wyrzuty sumienia. Po prostu bezsilny płakałem, myśląc, że jest ze mną coś nie tak. Nachodzi mnie lęk, czy mógłbym kogoś skrzywdzić, czy coś takiego, choć w rzeczywistości jestem spokojny i ułożony i nigdy bym nikomu nic nie zrobił. Nawet nie wspominam o sekcie, mimo iż jestem w wieku dojrzewania. Mam niecałe 16 lat. Bardzo bym prosił o radę, co mi dolega??? Co to było??? Czy da się o tym jakoś zapomnieć???

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

myśli i czynności natrętne mogą się pojawiać u osób w Twoim wieku, są wręcz bardzo częste, i równie często ustępują samoistnie.
Jeśli nieprzyjemne myśli o charakterze seksualnym dotyczące członków rodziny są obecnie znacznie nasilone, to proponowałbym zasięgnąć porady lekarskiej.

Jeśli zaś ustąpiły, a odczuwasz natomiast wyrzuty sumienia związane z ich obecnością w przeszłości, proponowałbym wstrzymać się z tą decyzją. Myślę, że wówczas wizyta u psychologa i zastanowienie się nad tą sytuacją i przyczynami takich stanów, przyniosłoby Ci więcej korzyści.

Pozdrawiam serdecznie