Co mi dolega? Czy jest to związane z grzybicą?

Witam. Od paru dni przy połykaniu śliny, odczuwam jak by mi coś stało w gardle, źle mi się połykam też lekki katar, i wrażenie jak by spływało mi coś w gardle, odrywa mi się flegma, pojawił się też u mnie ból w karku i po lewej stronie szyi ku górze w stronę głowy i bolała mnie głowa w okolicy skroni. Jakiś czas temu miałam silny katar, pojawiał się też zielony katar i silny ból gardła brałam antybiotyk d***. Teraz leczę się na grzybicę pochwy. Co to jest od czego ten ból w karku i trudność przełykania śliny? Czy może być to związane od grzybicy pochwy? Proszę bardzo o odpowiedź. Martwię się nie wiem gdzie się udać. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Objawy o których Pani pisze mogą sugerować ponowną bakteryjną infekcję gardła, natomiast nie mają związku z infekcją grzybiczą pochwy.

Jednakże grzybica pochwy mogła mieć związek z antybiotykoterapią, jest to dosyć częsty efekt uboczny leczenia antybiotykami o szerokim spektrum działania.

Należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, konieczne będzie zbadanie górnych dróg oddechowych i ewentualna powtórna antybiotykoterapia.
Redakcja abcZdrowie.pl