Co mi dolega - problemy z włosami

Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie dziwne objawy. Na poczatku osłabiła mi się płytka paznokci i teraz są strasznie łamliwe. Zaczęły wypadać mi włosy i widać, że się przerzedziły. Na dodatek od pewnego czasu strasznie się pocę, nawet na twarzy. Są dni, gdy nie jest za ciepło, a mi jest po prostu strasznie duszno. Mam zaledwie 18 lat i nie wiem, czy może mi dolegać coś poważnego.

Szanowna Pani, problemy z włosami i paznokciami mogą wskazywać na niedobory pierwiastków (szczególnie żelaza) lub witamin. Proponuję wizytę u lekarza i wykonanie podstawowych badań (morfologia krwi z rozmazem), aby wykluczyć anemię, która może powodować także objawy, takie jak duszność i osłabienie.