Co mi jest? Co powinnam z tym zrobić? Mam nerwicę?

Witam! Mam 15 lat i miewam dziwne napady. Na początku kwietnia tego roku wszystko się zaczęło. Poszłam do szkoły i nagle zaczęłam się trząść, byłam osłabiona, suchość w gardle, kołatanie serca, nadciśnienie. Poszłam z tym do lekarza przepisał mi leki, zażywałam je, aż do ich skończenia. Przestałam je brać i teraz ataki pojawiły się na nowo, lecz doszły nowe objawy takie jak: duszności, paraliż rąk, jeszcze większe zmęczenie i do tego problemy z zasypianiem. Znów zaczęłam brać leki, ale one już mi nie pomagają. Pewnej nocy zaczęłam się trząść, dostałam biegunki, idąc do łazienki myślałam, że zemdleje, więc się położyłam i miałam wrażenie, że się już nie obudzę. W szkole, w kościele gdziekolwiek jestem to mnie to dopada. Co mi jest? Co powinnam z tym zrobić? Z każdym dniem jest myśl czy dzisiaj też będę źle się czuła.

Witam serdecznie,

Twoje objawy faktycznie mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Diagnozę powinien postawić lekarz psychiatra po osobistej rozmowie z Tobą. Podstawową formą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia. Jeśli do tej pory stosowałaś jedynie leki uspokajające, to po pewnym czasie mogą one tracić skuteczność.
Proponuję, abyś zgłosiła się do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Ze względu na Twój wiek wymagana jest dodatkowa  zgoda i obecność rodzica.

http://portal.abczdrowie.pl/agorafobia
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/lek-przed-wychodzeniem-z-domu

Z pozdrowieniami