Co mogą oznaczać lekkie krwawienia we wczesnej ciąży?

Jestem w 6 tyg. ciąży, ogólnie czuję się bardzo dobrze. Nie mam żadnych strasznych bólów brzucha ani mdłości, jednak od 3 dni zauważyłam na papierze lekkie brązowe upławy. Czy to coś groźnego
Do lekarza wybieram się w niedzielę, gdyż mieszka poza granicami kraju i polski ginekolog przyjmuje tylko w niedzielę. Dziś byłam też w szpitalu, ale lekarz powiedział, że to w pierwszych 12 tygodniach może być normalne. Jednak nie uspokoił mnie tym zbytnio. To moja pierwsza ciąża i trochę się obawiam.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie,
każde plamienie w ciąży powinno budzić niepokój i być powodem wizyty u ginekologa. Pani jest po konsultacji i ginekolog nie widziała powodów do niepokoju.
Plamienia na początku ciąży pojawiają się dosyć często. Ich przyczyną może być zbyt duże obciążenie organizmu, np.: stres, wysiłek fizyczny lub zbyt małe stężenie progesteronu. Być może konieczne będzie przyjmowanie leków z tego powodu.
Powinna być Pani pod stałą opieką ginekologa.
Pozdrawiam