Co mogło spowodować opuchliznę górnej wargi?

Dziś rano obudziłem się z opuchnięta górną wargą ust oraz spuchniętą lewą powieką. Wyglądam jakby mnie ktoś pobił, a przecież przed położeniem się spać wszystko było w porządku. Czy to możliwe, że jestem na coś uczulony? Szczerze nie wiem co ze sobą zrobić, ani wyjść z domu bo wyglądam jak pokraka ani kogo się poradzić. Przed snem wychyliłem jeden kubeczek kefiru a wcześniej zapijałem coca-cole. Dodam tylko, że wcześniej nie spotykały mnie tego typu problemy, w grę nie wchodzi także żadne ukąszenie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Sprawa z pewnością wymaga wyjaśnienia. Mogą to być objawy alergii - proszę się jeszcze raz zastanowić co ewentualnie mogło wywołać taką reakcję - może popołudniu zjadł Pan lub wypił coś co mogło spowodować dolegliwości? Nowy kosmetyk, środek czystości, lek (nawet bez recepty), coś nowego w sypialni?

Wskazana jest wizyta u lekarza, najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego. Konieczne jest wykonanie badania i dokładne zebranie wywiadu w celu postawienia rozpoznania. Należy również wykluczyć infekcyjny charakter zmian.

Pozdrawiam