Co może być przyczyną bólu głowy nad brwią u osoby z Zespołem Downa?

Brat mojego męża ma zespół dawna wiek 31 lat. Od nie dawna zaczęła boleć go głowa w bardzo charakterystyczny sposób nad lewą brwią. Pierwsze myśleliśmy że to zatoki, ale prześwietlenie zatok nic nie wykazało.   Ból przychodzi nagle, głowa oblewa mu się potem i robi się ciepła, nigdy nie boli go w nocy zazwyczaj ból zaczyna się do południa. Odstawiliśmy leki na cholesterol, ale to nic nie pomogło, bierze także leki na serce, lecz bierze je już ok kilku lat. Lekarz rodzinny stwierdził, że na ból głowy nic mu nie poradzi, więc szukamy jakiejkolwiek porady,co mamy robić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisany ból głowy wydaje się najbardziej charakterystyczny dla zajęcia zatoki czołowej. Badanie rtg zatok nie jest badaniem wykluczającym zapalenie zatoki - wyklucza jedynie poziom płynu. Proponuję w związku z tym konsultację z laryngologiem.

Ból głowy nie może mieć nic wspólnego z lekami "na cholesterol", dlatego niepotrzebnie zostały odstawione. Proponuję by po konsultacji z lekarzem rodzinnym ponownie je włączyć, zwłaszcza, że osoby z zespołem Downa mają większe ryzyko miażdżycy i incydentów sercowo-naczyniowych.

W przypadku jednoznacznego wykluczenia podłoża laryngologicznego dolegliwości, proponuję wizytę u neurologa (choć przyczyna neurologiczna wydaje się mało prawdopodobna).

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!