Co może być przyczyną bólu lewej dłoni?

Jestem kobietą w wieku 50 lat w okresie menopauzy. Pracuję zawodowo na komputerze. Moim problemem jest ból lewej dłoni. Lekarz rodzinny nie dał mi skierowania ani na usg ani na prześwietlenie tylko stwierdził albo nadwyrężenie od pisania na klawiaturze albo zapalenie cieśni nadgarstka. Zapisała mi tabletki (M*** , czopki d*** i spray k***). Leki (w trakcie kuracji ból trochę mniejszy) wykorzystałam jednak ból znowu powrócił i jest coraz częstszy i intensywniejszy, a ręka jest bardzo słaba (nie mogę zacisnąć dłoni w pięść, czasami nawet zgiąć palców, ostatnio tak jakby ogniskowy, gwałtowny), Mam często drętwienia obu rąk w nocy, często rano, więcej czynności wykonuję prawą ręką a boli mnie tylko lewa. Ostatnio miałam usg piersi i w trakcie rozmowy zbiegł się temat tego bólu i powiedział mi że to może przepuklina kręgosłupa w odcinku szyjnym. ale rodzinny lekarz nie chce mi dać skierowania do neurologa. Na razie nie mam pieniędzy na prywatną wizytę a ból jest coraz bardziej uciążliwy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywane przez Panią objawy sa niemal książkowe - dla zespołu ciśnie nadgarstka (obrzęk zapalny nerwuśrodkowego lub tkanek go otaczających oraz zwyrodnieniowe lub pourazowe zacieśnienia ograniczonej przestrzeni kanału nadgarstka). W takim pzrypadku, gdy leczenie farmakologiczne daje tylko przejściowy efekt, postępowaniem z wyboru jest zabieg chirurgiczny. Nieleczony zespół cieśni nagarstka prócz dolegliwości bólowych i czuciowych (tj. drętwienie), może prowadzić do zaniku mięśni w obrębie dłoni.

Badaniem rozstrzygającym między rozpoznaniem cieśni nadgarstka, a na przykład zmianami od kręgoslupa szyjnego jest badanie EMG. Najlepiej od razu zwrócić się do chirurga ręki bądź ortopedy - w zależności, który ośrodek w Pani okolicy zajmuje się tym zagadnieniem.

serdecznie pozdrawiam!