Co może być przyczyną braku ciąży?

Witam, mam rocznego synka, od pół roku staramy się o drugie dziecko i jak na razie bez rezultatów. Nadmieniam, iż karmię jeszcze piersią (jedną) prawie od początku, 3-4 razy na dobę. Poziom prolaktyny rano wyniósł 55. Morfoligię mam w normie. Przyjmuję kwas foliowy. W 12 dniu cyklu po usg moje pęcherzyki miały ok. 10 mm (2 sztuki w jednym jajniku, w drugim 1). Co może być przyczyną braku ciąży? Jakie badania powinnam zrobić? Czy mogę przyjmować olej z wiesiołka? (jedni mówią tak, inni że nie). Pozdrawiam Dona.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać podstawowe badania hormonalne. Prawdopodobnie jest to związane z faktem iż laktacji wpływa hamująco na owulację. Można stosować wspomniany olejek.