Co może być przyczyną braku miesiączki?

Witam!
Mam 19 lat, od zawsze mam nieregularne miesiączki. Cykl czasami trwa nawet po 40 dni. Ostatni okres dostałam 9 grudnia. Do tej pory jej nie dostałam, a mamy już 1 luty.
Przed miesiączką mam typowe objawy: wypryski na twarzy, ból piersi i brzucha. Jednak tym razem boli mnie tylko czasami podbrzusze i trochę sutki, miałam też kilka wyprysków na twarzy, ale nadal nic.
Robiłam dwa testy, oba wyszły negatywnie. Martwię się, bo nigdy tak długo nie czekałam za okresem. Jedyne co, to jakieś 2 tyg temu, co jakiś czas wydzielał się śluz zabarwiony krwią (co to może znaczyć?).
Co może być przyczyną braku miesiączki? Czy powinnam się zacząć martwic?
Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia hormonalne w Pani organizmie (również krwawienie, które może być także spowodowane innymi przyczynami- infekcją, nadżerką szyjki macicy, polipem...). Radzę udać się do lekarza ginekologa, który zleci wykonanie badania poziomu odpowiednich hormonów w celu ustalenia przyczyny i ewentualnego podjęcia leczenia. Lekarz zbada Panią również ginekologiczne, w celu ustalenia przyczyny krwawień.

Pozdrawiam serdecznie!