Co może być przyczyną duszności i suchego kaszlu?

duszność po położeniu się na wznak (suchy kaszel) czasem w nocy świsty przechodzą po VENTOLIN. W czasie duszności mogę nabrać powietrza i wstrzymać. Co może być oprócz astmy? SERCE? nie jestem osłabiony i po wysiłku nie ma problemu. NERWICA? >jakie badania? 33 lata Facet. morfologia OK tylko EO 20!. RTG OK. 3 tyg wczesniej 39-40st przez 3dni później katar alergiczny i napady kichania (trawa) teraz brak kataru i kichania ! .PS. Kardiomopatia przerostowa, astma w dzieciństwie..

Zdiagnozowanie nerwicy jest możliwe dopiero po wykluczeniu wszelkich przyczyn somatycznych. Nie chciałbym diagnozować na odległość ale raczej nie wygląda to jak nerwica.