Co może być przyczyną lęków w nocy?

Witam serdecznie. Mam 25 lat i od jakiegoś czasu, gdy kładę się spać, nie mogę usnąć piszczy mi w uszach mam nieraz ciężko mi jest oddychać, a najbardziej dokucza mi uczucia tak jakby mnie wciskało do środka... Mogę to opisać w taki sposób: jest to bardzo podobne do uczucia gdy raptownie wstajemy i robi nam się ciemno przed oczami i gdy dmuchamy, np. materac, ciągle nabierając powietrza i je wydmuchując - w pewnym czasie nas zamroczy i właśnie mam tego typu dolegliwości gdy kładę się spać, nie robiąc nic tylko leżąc... Nie mam pojęcia jak tego się mogę pozbyć, ale to jest straszne i chciałbym już zasypiać normalnie. Robiłem EKG, spirometrię, prześwietlenie płuc i wszystko jest dobrze... Dziwne jest to, że jak śpię z dziewczyną nie mam tych objawów, czasem się pokażą, ale w małym stopniu, a gdy śpię sam jest to nie do wytrzymania. Spędzam też bardzo dużo czasu przy komputerze, ale raczej chyba to nie ma żadnego wpływu na moje dolegliwości? Bardzo prosiłbym o pomoc.
25 LAT ponad rok temu

Wydaje się, że Pana problemy mogą mieć podłoże natury psychicznej. Silny lęk często związany z nocą i snem "znajduje swe ujście" w dolegliwościach psychosomatycznych.
Proszę umówić się na wizytę u psychologa, ewentualnie psychiatry, a z pewnością z pomocą specjalisty poradzi Pan sobie z przykrymi i uciążliwymi objawami.

Powodzenia i pozdrawiam