Co może być przyczyną plamienia?

Witam serdecznie.
Jestem kobietą mam prawie 27 lat. Od kilku miesięcy staramy się z chłopakiem o dziecko. Zwykle moje cykle trwają średnio co 28 dni, jednak tego miesiąca tak nie było dostałam miesiączkę dwa dni później 11 kwietnia. Po miesiączce normalnie współżyłam z chłopakiem, od ostatniego współżycia minął jakiś tydzień. Wczoraj 25 kwietnia na majtkach zauważyłam jakiś dziwny śluz, taki jakby lekko rudawy, a po jakimś czasie, nie wiem, może po dwóch godzinach polało się ze mnie coś brązowego. Nie wiem, co oznacza ta brązowa wydzielina, raz leci nieco mocniej a raz słabiej. Nigdy tak jeszcze nie miałam.
Czytałam, że dziewczyna tak miała i okazało się, że jest w początkowym etapie ciąży i dostała tabletki od lekarza podtrzymujące ciążę. Następną miesiączkę mam dostać dopiero 9 maja. Mam nadzieję, że wszystko ze mną ok i że nie grozi mi bezpłodność, bo bardzo pragnę być mamą.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Do zdiagnozowania niepłodności jeszcze bardzo daleko. Niepokoić się zaczynamy dopiero najwcześniej po roku regularnych a bezskutecznych starań o dziecko. Plamienie, które Pani zaobserwowała, może być związane z owulacją (tzw. krwawienie owulacyjne), zgadzałoby się to z terminem owulacji obliczonym na podstawie długości cyklu (ok. 14 dnia). Ta hipoteza uprawdopodobni się, jeśli plamienia skończą się w ciągu dwóch dni. Możliwe są również inne przyczyny plamień, np. zaburzenia hormonalne, nadżerka szyjki macicy, infekcja czy tez polip. Jeśli ostatnia miesiączka miała prawidłową (nie mniejszą niż zwykle) długość i obfitość, to szansa na to, że obecne plamienia związane są z wczesną ciążą, jest minimalna. Warto jednak wykonać już teraz test ciążowy, by uzyskać całkowitą pewność. Jeśli wykluczy Pani ciążę, to proszę uważnie się obserwować w kolejnych cyklach. Jeżeli plamienia śródcykliczne powtórzą się, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa.
Pozdrawiam!