Co może być przyczyną obecności krwi w w środku cyklu?

W środku miesiąca pojawiło się u mnie krwawienie, które trwało 3 dni. Następnie czułam straszne parcie na pęcherz. Zdarzyło mi się oddać stolec razem z krwią. Dodam, że po skończonej miesiączce kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia.
Co to może być? Czy jest to coś groźnego?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Paulina

Witam serdecznie!
Objawy, które Pani opisuje wymagają jak najszybszej wizyty u lekarza ginekologa oraz u lekarza rodzinnego.
Krwawienie w połowie cyklu może być wywołane wieloma czynnikami zarówno fizjologicznymi, jak i patologicznymi. Niezbędna jest jednak wizyta kontrolna u lekarza w celu znalezienia przyczyny. Takie postępowanie jest zalecane u każdej pacjentki, u której wystąpiło krwawienie międzymiesiączkowe.
Ze względu na ból pęcherza i krew w moczu najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zapalenie pęcherza moczowego. Tę dolegliwość może leczyć jedynie lekarz rodzinny lub internista.
Krew w stolcu także wymaga diagnostyki internistycznej. Czy krew była świeża, jasna, czerwona czy ciemna, brunatna? Ważne jest także, czy krew pokrywała stolec czy była w niego wmieszana? To pozwala podać w przybliżeniu lokalizację krwawienia bez wykonywania badań inwazyjnych.
Jak sama Pani widzi, bez dokładnego wywiadu i badania nie można podać jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie. Proponowałabym umówić się na jak najszybszą wizytę lekarską.
Pozdrawiam