Co może być przyczyną przedłużającego się krwawienia?

Mam 25 lat. 26 grudnia 2010 r dostałam okres którego się spodziewałam jak co miesiąc. Trwał 4 dni (zwykle jest to 6 dni) jednak tydzień później to jest 6 stycznia 2011 roku znów dostałam okres który trwa do dziś czyli 16.01.2011r czyli już 10- ty dzień. Niepokoje się tym faktem i nie wiem co z tym zrobić. Jestem umówiona na wizytę u ginekologa jednak bardzo proszę o jakąś poradę.

W przeszłości zdarzyło mi się dostać miesiączkę wcześniej z powodu silnego stresu jednak teraz nie przeżyłam żadnego silnego stresu... Wiem że lekarze ginekolodzy przyjmują pacjentki w różnym stanie jednak proszę również o podpowiedz jak pójść do ginekologa w trwającej miesiączce??? Jest to dość kłopotliwa i niepokojąca sytuacja a nie chciała bym obrzydzać ginekologa jednak uważam że konsultacja w tej sprawie jest konieczna. Bardzo proszę o poradę i wskazówki.

Co może być przyczyną tak przedłużającej się miesiączki biorąc pod uwagę brak silnych niecodziennych stresów???

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Przedłużające się krwawienie może być spowodowane przez wiele czynników. Najczęściej są to zaburzenia hormonalne oraz zmiany w obrębie narządów rodnych takie jak polipy, nadżerki czy mięśniaki.
Pani problem niewątpliwie wymaga porady specjalisty ginekologa. Proszę udać się na wizytę bez żadnych obaw. Lekarze są przyzwyczajeni do radzenia sobie również z nieprzyjemnymi problemami.