Co może być przyczyną senności i zmęczenia?

Dzień dobry. Jestem uczennicą, mam 19 lat. Od dłuższego czasu czuję się bardzo zmęczona, senna.. Poziom TSH jest w normie, ale stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy (stosuje Euthyrox N50) oraz niski poziom hemoglobiny 11,3 (norma 12,0-16,0), hematokryt 33,2 (norma 37,0-47,0), żelazo 34 ( norma 33,0-193,0) Hematolog stwierdził anemię i przepisał żelazo w tabletkach.Żelazo obecnie 100,4. Nadal niski hematokryt i hemoglobina, do tego cholesterol 260. Co może być przyczyna senności i zmęczenia?

Przyczyną senności i zmęczenia jest pewnie niedokrwistość. Nie znamy dokładnie przyczyny tej niedokrwistości. Możliwe, że jeszcze trzeba poczekać bo przy niedobrze żelaza morfologia bardzo wolno się normalizuje. Możliwe też jednak, że mamy do czynienia z inną przyczyną niż niedobór żelaza. Może być taka forma, że żelazo jest źle merabolizowane. Może wystąpić niedobór witaminy B 12 i Kwasu foliowego.