Co może być przyczyną słabego wytrysku - wiek, czy może choroby?

Mój chłopak jest po czterdziestce. Chcę zajść w ciążę, lecz jakoś nam nie wychodzi. Ze mną wszystko w porządku, byłam u ginekologa, a on ma dziecko z pierwszego małżeństwa. Chłopak podczas wytrysku nie ma tego ciśnienia i sperma ma kolor przezroczysty. Co może być przyczyną? Chłopak choruje na blok lewej odnogi serca i lekarze podejrzewają u niego sarkoidoza. Czy choroby mogą wpływać na to wszystko, czy to może być wiek? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Może najpierw odniosę się do słabych wytrysków i przezroczystej spermy. Taki stan rzeczy oprócz przyczyn chorobowych może mieć swoje podłoże w częstych stosunkach seksualnych. Jeśli do wytrysku dochodzi kilka razy dziennie lub codziennie, jądra nie mają czasu na wyprodukowanie odpowiedniej ilości spermy. W takich przypadkach kilkudniowa abstynencja może poprawić sytuację. Proszę też pamiętać, że siła wytrysku nie ma znaczenia dla zapłodnienia, a nasze oczekiwania z nią związane są często wygórowane. Jeśli jednak stanowi to dla Państwa problem , partner może spróbować ćwiczeń mięśni brzucha i mięśni Kegla.
Niepowodzenia w staraniu o dziecko są już jednak wskazaniem do wizyty u specjalisty. Nie wystarczy Pani wizyta u ginekologa. W wielu przypadkach odpowiedzialność za problemy z poczęciem leży bowiem po stronie mężczyzny.
Blok lewej odnogi pęczka Hissa, o ile nie ma poważnej leżącej u jego podstaw przyczyny, nie powoduje ani wymienionych objawów ani nie prowadzi do niepłodności. Większą uwagę można jednak zwrócić na przyjmowane w związku z tym leki. Nie pisze Pani o tym, na jakiej podstawie lekarze podejrzewają sarkoidozę. W rzadkich przypadkach może co prawda dojść do zajęcia jąder, ale nie można o tym wnioskować na podstawie samego tylko podejrzenia choroby.
Zachęcam więc do kontaktu Pani partnera z lekarzem i wyjaśnienia przyczyn Państwa problemów.