Co może być przyczyną tak długotrwałego wypadania włosów?

Mam 23 lata. Zawsze miałam piękne, długie i zdrowe włosy. Od roku czasu mam poważny problem. Nie potrafię poradzić sobie z wypadaniem włosów. Odwiedziłam dwóch bardzo dobrych i bardzo znanych dermatologów. Bezskutecznie. Badania krwi pod kątem tarczycy i anemii nic niepokojącego nie wskazały. Z punktu widzenia dermatologów skóra głowy jest zdrowa. Zalecono mi stosowanie środków androgenowych i masek na włosy z witaminami a+e. Zaczynam powoli panikować, gdyż nie widzie żeby włosy odrastały, a ciągle jest ich mniej. Rok temu miałam sporo nerwów, więc tłumaczyłam się tym. Jednak teraz żyje spokojnie, może niekiedy jestem przemęczona, ale dbam o zdrowe odżywianie i uzupełnianie organizmowi takich minerałów jak magnez, żelazo, potas. Proszę o jakaś podpowiedź, gdyż cały czas przebywam teraz za granicą i nie mogę sobie pozwolić na kolejny wyjazd do Polski i odwiedzenie kolejnego dermatologa.

Witam serdecznie,
Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele, co więcej  nie zawsze udaje się ustalić przyczynę dolegliwości. Jeżeli odwiedziła Pani dwóch bardzo dobrych dermatologów to najlepszym rozwiązaniem będzie kontynuacja terapii. Czasami na efekty leczenia trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Jak najbardziej proszę utrzymać zdrowy styl życia, to bardzo również ważny element terapii.
Jeżeli zażywa Pani jakieś leki, nawet te dostępne bez recepty, proszę uważnie przeczytać ulotkę pod kątem efektów niepożądanych.
Jeżeli nie był wykonany trichogram to warto rozważyć jego wykonanie. Zajmują się tym niektórzy dermatolodzy.

Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.