Co może być przyczyną wycieku ropy z sutka?

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że z sutka wydostaje się ropa i ma taki dziwny zapach - interesuje mnie co to może być i czym może być to spowodowane?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Patologiczna wydzielina z brodawki sutkowej zawsze powinna wzbudzać czujność. Duże znaczenie ma charakter wydzieliny, gdyż może nasuwać podejrzenie co do przyczyny.
Uważa się, że najczęściej patologiczna wydzielina z brodawki sutkowej może mieć związek ze zmianą organiczną w obrębie przewodów mlekowych piersi. Wśród przyczyn należy także uwzględnić stany zapalne piersi, a także czasami zaburzenia hormonalne.
Aby dokładnie określić przyczynę dolegliwości konieczne jest badanie lekarskie piersi, badanie USG piersi, a także ewentualne badanie biospyjne w przypadku wskazań. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe podjęcie decyzji o wdrożeniu leczenia.
Wskazana jest szybka konsultacja z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl