Co może być przyczyną zasłabnięć przy takich wynikach?

Moja córka ma 27 lat, wzrost 167, waga 57 kg. Ostatnio często ma zasłabnięcia, ostatnia zemdlała, robią jej się mroczki przed oczami. Jak kładzie się do łózka, to jest jej bardzo zimno, ma niskie ciśnienie, 90/50. Zrobiła badania krwi, z których wynika, że ma podwyższone płytki krwi MPV 13,8; rozmaz LYMPH 46,4%; biochemia - żelazo 147,5. Pozostałe wyniki: OB po 1 h 2; APTT 33,2; glukoza 89; cholesterol 140,86 HDL 77,9; LDL 54; trójglicerydy 45; ALAT 18; ASPat 20; HCT 38,6; RBC 4,47; HGB 13, 7; WBC 5,4; MCV 86,4; MCHC 35,5; MCH 30,6; RDW 13; PLT 174; MPV 13,8; NEUT 2,5 NEUT 45,9; LYMOH 2,5; MXD 0,4 MXD 7,7. Pozostałe wyniki są dobre, mocz w normie, pasożytów brak. Robiła już badania na tarczycę, też w normie. Jaka może być przyczyna tych zasłabnięć. Bardzo proszę o jakaś podpowiedź, co jeszcze zrobić za badania. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wyniki badań Pani córki nie są niepokojące. Podwyższony poziom płytek jest zwykle wykładnikiem infekcji, aczkolwiek inne markery mieszczą się w granicach normy. Cech anemii, która mogłaby być przyczyną zasłabnięć oraz uczucia zimna, nie można stwierdzić na podstawie tych badań. Zalecałabym bardziej wnikliwą diagnostykę kardiologiczna, np. wykonanie badania Holtera czy echo serca oraz neurologiczną - np. wykonanie badań obrazowych czy EEG. Nie napisała Pani, czy córka straciła przytomność, czy były to tylko zasłabnięcia bez utraty świadomości. To również wpływa na dalsze postępowanie. Proszę namówić córkę na wizytę u specjalisty.