Co może być tego przyczyną?

Moja przyjaciółka po raz drugi zaszła w ciążę i stwierdzono u niej nieprawidłowy rozwój płodu, co za tym idzie łyżeczkowanie ("usuniecie"). Co jest lub może być przyczyną? Bardzo proszę o radę i odpowiedź!!!

Redakcja abcZdrowie

Przyczyny nieprawidłowego rozwoju płodu mogą być różne. Mogą wynikać zarówno z przyczyn genetycznych jak i anatomicznych i hormonalnych. Badanie histopatologiczne poprzedniego płodu powinno było ukazać wady genetyczne. Aby ocenić przyczyny powinna Pani podać więcej szczegółów - wiek ciąży, choroby matki, choroby w rodzinie matki i ojca, czy mama pali czy pije, ile ma lat, czy przechodziła jakieś choroby zakaźne (toxopazmoza, różyczka, chlamydia).