Co może mi dolegać, jaka to jest choroba?

Mam 22 lata i jestem mężczyzną. Od miesiąca pojawiły się u mnie następujące objawy: - brak koncentracji (przeważnie za kierownicą, ale nie tylko), - bóle głowy (nigdy mnie nie męczyły), - drętwienie kończyn (szczególnie nóg), - zawroty głowy (rzadko, ale wcześniej w ogóle nie było), - problemy z trawieniem (zawsze trawiłem wszystko i bardzo szybko, a teraz jeden posiłek potrafi mi „leżeć na żołądku” cały dzień), - picie dużej ilości płynów (ze względu na suchość w ustach, jaką mam), - problemy ze snem (zawsze zasypiałem koło 20 i dużo spałem w dzień, a teraz zero snu w ciągu dnia i zasypiam ok. północy, a nie piję kawy). Czy jest doktor w stanie mi powiedzieć, co to może być za choroba?

Witam serdecznie!

Przedstawione przez Pana objawy są wskazaniem do wykonania szeregu badań diagnostycznych, które pozwolą na postawienie właściwej diagnozy. Całość obrazu chorobowego wysuwa podejrzenie cukrzycy, ale do jej rozpoznania konieczne jest wykonanie kilku badań.

Do podstawowych badań, które niewątpliwie powinien Pan wykonać w najbliższym czasie, należy morfologia, OB, TSH, glukoza, mocznik, kreatynina, kwas moczowy oraz badanie ogólne moczu.

Skierowanie wystawi Panu lekarz pierwszego kontaktu, który po osobistym Pana zbadaniu być może zmodyfikuje powyższą listę.

Pozdrawiam