Co może mi dolegać? Lekarz pierwszego kontaktu mówi, że jest dobrze...

Mam 43 lata, jestem kobietą. Czuję ucisk w okolicy serca, słaby, ale co jakiś czas dość ostry i silny, trwający nawet około od 1 do 2 godzin. Oprócz tego bólu czuję się dobrze. Nie biorę żadnych leków. Ekg - według lekarza nie jest dobrze, ale nie ma co panikować. Morfologia krwi - zaznaczono w badaniu HGB 11,9 g/dl, HCT 32,8%, MCHC 36,4 g/dl, MPV 10,5 fl oraz OB 23, po godz. cukier 114mg/dl, cholesterol 5,40.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

powinna Pani udać się kardiologa. Ważne jest, czy ból pojawił się w czasie wysiłku, czy też w spoczynku, czy np. wybudził Panią ze snu, czy towarzyszyły mu jakieś inne dolegliwości: duszność, poty, wymioty, omdlenie. Prawdopodobnie lekarz zleci Pani próbę wysiłkową, aby ocenić czy ma Pani chorobę wieńcową i w jakim ona jest stadium.

Ból w klatce piersiowej nie musi być pochodzenia sercowego, może wynikać np. z choroby wrzodowej lub choroby refluksowej żołądka.