Co może oznaczać ból brzucha po pettingu?

Witam. Mam pewien problem, otóż nie współżyłam ze swoim mężczyzną lecz uprawiałam petting. Dla pewności czy nie zaszłam w ciążę w dzień przed okresem zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny. Okres dostałam, ale był krótszy i mniej obfity niż zwykle. Ale od 3 dni boli mnie strasznie podbrzusze. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Jednak zdarza się,że we wczesnej ciąży stężenie hCG jest zbyt niskie aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Należy test powtórzyć po około tygodniu. Kolejny ujemny wynik wykluczy ciążę. Zdarza się,że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Zatem okres nie wyklucza ciąży.

Natomiast dolegliwości bólowe brzucha nie są potwierdzeniem ani zaprzeczeniem ciąży. Mogą być one spowodowane wieloma innymi przyczynami np. schorzeniami układu moczowego.

Pozdrawiam