Co może oznaczać ból i wydzielina z piersi?

Witam serdecznie,

mam 19 lat, od miesiąca cierpię na napadowe kłucie i pieczenie w lewej piersi. Bóle pojawiają się kilkanaście razy dziennie, czasem nawet kilkadziesiąt i są dość dokuczliwe. Dwa tygodnie temu zauważyłam u siebie lekko żółtawą wydzielinę z sutka. Wczoraj pojawiło się to samo, lecz zabarwienie było ostrzejsze - żółto-różowe. W piersi wyczuwam liczne zgrubienia i guzki, ale szczególnie okolica brodawki, która jest czuła i bardzo bolesna. Miałam kilka lat temu podobne objawy, choć nie pojawiała się wtedy wydzielina. Lekarz zlecił USG piersi. Pani, która wykonywała to badanie stwierdziła, że mam nieprawidłową budowę piersi - nie ma w piersiach prawie wcale tkanki tłuszczowej. Teraz w sutku pojawił się "dołek". Nie wiem jak to nazwać, tak jakby się w pewnym sensie zapadł. Moje samopoczucie jest w zasadzie dobre, choć czuję się ostatnio zmęczona. Bardzo mnie te wszystkie objawy martwią, co one mogą oznaczać? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Stwierdzenie zmian guzowatych w obrębie piersi oraz pojawienie się nieprawidłowej wydzieliny z brodawki sutkowej wymagają jak najszybszej diagnostyki. Konieczne jest zbadanie piersi przez lekarza oraz wykonanie badania USG. Dolegliwości mogą być związane z mastopatią lub ze zmianą łagodną w obrębie piersi.
Nieprawidłowa wydzielina z brodawki sutkowej oraz wciągnięcie tej brodawki są objawami sugerującymi, że problem może dotyczyć przewodów mlekowych.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl