Drętwienie twarzy a wyniki EEG

Mam 26 lat i jestem kobietą. Miesiąc temu zgłosiłam się do lekarza z drętwieniem twarzy, dokładniej prawej części twarzy. Dostałam leki przeciwdrgawkowe, przeciwzapalne i witaminy. Po tygodniu leczenia wróciłam do lekarza bez poprawy, dodam, że nic mnie nie boli tylko mam drętwienie twarzy. Dostałam skierowanie do neurologa. Na wizytę u neurologa czekałam kolejny tydzień, do tego czasu do drętwienia twarzy doszło mrowienie ust oraz mrowienie tyłu głowy, które mam do teraz i drętwienie prawej nogi. Jestem osłabiona, mam wrażenie, że nogi mnie nie utrzymają i kręci mi się bez przerwy w głowie. Dostałam skierowanie na EEG i rezonans magnetyczny głowy. EEG miałam dzisiaj, ale na wynik muszę czekać ok. tygodnia, rezonans mam w przyszłym tygodniu. Proszę o opinię, ponieważ bardzo się denerwuję i czuję się coraz gorzej. Co może oznaczać takie drętwienie twarzy? Czym to grozi? Z góry dziękuję za informacje.

Redakcja abcZdrowie

Myślę, że w Pani przypadku najważniejszy badaniem diagnostycznym jest badanie rezonansu magnetycznego głowy, które pozwoli wykazać, czy są jakieś nieprawidłowości w mózgu (jak np. niedokrwienie, zmiany ogniskowe czy demielinizacja). Być może, że oprócz tego badania, jeśli np. obraz jego nie będzie do końca jasny, wskazane będzie wykonanie nakłucia lędźwiowego i pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego do badania.

Biorąc pod uwagę opisane przez Panią objawy (jeśli rzeczywiście nie było drgawek czy "wyłączeń" świadomości) badanie EEG nie ma dużego znaczenia.

Trudno jednak wyrokować o przyczynach objawów występujących u Pani korespondencyjnie, bez osobistego zbadania neurologicznego i dokładnego zebrania wywiadu.