Co może oznaczać dziwny nalot na pochwie?

Witam, po ostatnim badaniu cytologicznym, które miałem w lipcu wyszła mi II grupa. Ponadto stwierdzono u mnie grzybicę pochwy, chociaż nie miałam żadnych jej objawów. Dostałam leki dopochwowe i doustne. Ostatnio zauważyłam, że koło warg sromowych pojawia się biały nalot, który można łatwo umyć lub wytrzeć papierem. Co to może być? Czy to grzybica? Chociaż nie mam żadnych objawów proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Opisywany przez Panią objaw raczej nie jest wynikiem grzybicy, przy infekcji grzybiczej pojawiają się białe serowate upławy  z dróg rodnych. Być może nalot jest efektem zwiększonej produkcji substancji naturalnie produkowanej przez narządy płciowe. Jeżeli jednak występuje jeszcze jakiś inny objaw - na przykład świąd, pieczenie, upławy, ból -proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam.