Co może oznaczać puls 45-55?

Od kilku tygodni czuje się bardzo osłabiona. Mój puls nie przekracza 50. Ciągle zawroty głowy i mroczki przed oczami, a także uczucie zimna. Moje ciśnienie jest w normie. Prowadzę aktywny tryb życia. Czy może to być objawem jakiejś choroby?
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Wspominane przez Panią dolegliwości najprawdopodobniej związane są właśnie z niskim tętnem. Jeżeli jednak prowadzi Pani aktywny tryb życia i uprawia regularnie sport, niskie tętno może być wynikiem przystosowania organizmu. Niestety nie wspomina Pani, od jak dawna ma Pani bradykardię i od kiedy występują dolegliwości.
Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zbada Panią, uszczegółowi wywiad i zleci podstawowe badania tj, morfologia krwi, badania ogólne moczu i EKG. Uczucie osłabienia często występuje w niedokrwistości.
Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki w celu określenia bezpośredniej przyczyny zaburzenia i włączenie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam.