Co może oznaczać tak opisany wynik badania tk głowy?

Jestem kobietą, mam39 lat. Bardzo proszę o wyjaśnienie, co może oznaczać tak opisany wynik badania tk glowy: BadanieTK przeprowadzono bez wzmocnienia kontrastem, wykonując warstwy grubości 2,5 i 7 mm w płaszczyznach poprzecznych. Dane ze skierowania: Cephalea, epi susp., cont. capitisi in anamnesi. Gęstość tkankowa subsancji białej iszarej prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy symetryczny - nieznacznie szersza komora boczna prawa, nieco wydłużone rogi skroniwe obu komór bocznych - w wiekszym stopniu róg skroniwy komory bocznej prawej. Fizjologiczne zwapnienie w szyszynce mózgu. Śladowe odcinkowe zaniki korowe w półkulach móżdżku. Poza tym strukturyty lnojamowe i komora IV bez zmian. W obrębie części kostnych zmian nie stwierdzono. Wnioski: Poza wydłużonymi rogami skroniowymi, zwłaszcza rogiem skroniowym komory bocznej prawej, tomgrafia głowy prawidłowa. Mam dziwne zaburzenia równowagi, zawoty glowy. Dodam, że choruję na Hashimoto, od paru dni wyniki pokazały niedoczynność tarczycy, od 2 lat podwyższona leukocytoza, ok. 10- 15 jednostek, OB od roku powyżej 30, niedobór żelaza, powiększone węzły chłonne szyi i karku od ok. 10 lat , przełyk Baretta. Problemy ginekologiczne: hyperplasia i mięśniak, 8 lat temu atypia. Badanie dna oka - wszystko prawidłowo. 2 miesiące temu miałam jedyny w życiu duży atak padaczaki? Stąd te badania. Proszę o odpowiedź. Z poważaniem, Alicj.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wynik Pani badania tomografii mieści się w granicach normy. Nie są to niepokojące zmiany w przypadku diagnostyki padaczki. Powinna Pani skonsultować ten wynik łącznie z wynikiem EEG u lekarza neurologa, zajmującego się diagnostyką Pani przypadku. Badań obrazowych nigdy nie powinno się interpretować bez znajomości stanu klinicznego pacjenta i innych badań dodatkowych. Pojedynczy napad drgawkowy nie stanowi jeszcze podstawy rozpoznania padaczki. Niedoczynność tarczycy nie ma zaś zwiąku z napadem drgawkowym. Wykładniki stanu zapalnego w Pani badaniach laboratoryjnych oraz objawy o tym świadczące, wymagają konsultacji z lekarzem internistą.