Co może oznaczać ten ból?

Po zrobieniu 30 pompek, po jakiś 10 min. poczułem delikatne ukłucia mniej więcej 4 cm w górę o dolnej granicy żeber. Czy to z powodu przemęczenia? Dodam, że mam 16 lat.
16 LAT ponad rok temu

Witam.

Podawane dolegliwości mogą świadczyć o neuralgii międzyżebrowej. Neuraligia (nerwoból) pojawia się w obszarze unerwienia czuciowego przez nerwy międzyżebrowe. Charakterystyczny jest tu ból kłujący, nasilający się przy ruchach klatki piersiowej. Dolegliwości te często ustępują samoistnie. Wskazana jest przerwa w intensywnym w wysiłku fizycznym i wypoczynek. Korzystne efekty przynosi stosowanie maści z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi.