Co może pomóc na wklęsły sutek?

W kwietniu kończę 16 lat. Mam małe piersi, w tym lewa pierś ma wklęsły sutek, a prawa wypukły. Nie wiem co mam z tym robić. Z sutków wycieka dziwna wydzielina, która twardnieje. Wstydzę się, bo wszystkie moje koleżanki mają normalne sutki.

Proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Kształt i wielkość sutków może być zróżnicowana u każdej kobiety. Jednakże asymetryczne wciągnięcie brodawki sutkowej lub też wklęsłość z towarzyszącą wydzieliną z brodawki upoważnia do konsultacji ginekologicznej. Dokładne badanie lekarskie a także USG pozwoli określić przyczynę problemu.
Opisany objaw może mieć związek ze zmianą organiczną łagodną w obrębie przewodów mlekowych lub brodawki sutkowej, a także z zaburzeniami hormonalnymi. Istnieje również możliwość, że są to zmiany związane z dojrzewaniem i ulegną ustąpieniu w wieku dojrzewania.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem. Z uwagi na wiek wskazana jest obecność opiekuna podczas wizyty.

Redakcja abcZdrowie.pl