Co może powodować przewlekły ból głowy?

Witam. Mam 18 lat i od jakiegoś roku cierpię na przewlekłe bóle głowy. Ból ten zlokalizowany jest zwykle albo z tyłu głowy, albo po lewej stronie (od skroni aż do tyłu). Nasila się przy gwałtownym ruchu głową. Zwykle jest pulsujący i nawracający, ale podczas nagłego poruszenia ma postać takiej gwałtownej fali. Wtedy muszę stać w miejscu i nic nie robić, bo inaczej się przewracam. Na początku myślałam, że to wynik przemęczenia i zarywania nocy, ale teraz są wakacje, nie muszę się uczyć i się to nie zmieniło. Dodam, że nie licząc przeziębień, nigdy bólów głowy nie miałam.
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn przewlekłego bólu głowy. Część z nich ma swoja przyczynę w ośrodkowym układzie nerwowym, inne moga wiązać się ze schorzeniami zatok obocznych nosa, układu krążenia.

W tej sytuacji polecałabym Pani wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i konsultacje specjalistyczne.
Jeśli zostanie wykluczona przyczyna somatyczna, to należy rozważyć przyczynę psychogenną - przeżywany stres i napięcie może powodować zwiększone napięcie mięśni szyi i głowy, co może dawać przewlekłe objawy bólowe. Wówczas wskazana byłaby konsultacja u lekarza psychiatry oraz u psychoterapeuty.

Z pozdrowieniami