Co może powodować skrócenie się cyklu miesiączkowego?

Witam, Co może powodować skrócenie się cyklu miesiączkowego oraz objawy takie jak tkliwość piersi, rozdrażnienie i zatrzymanie wody w organizmie zaraz po krwawieniu miesiączkowym. Ostatnio mam w życiu bardzo dużo stresu, mój cykl trwał zawsze 28 dni, od 3 miesięcy trwa po 21-24 dni. Zastanawiałam się nad ewentualną ciążą, ale ostatnia miesiączka, choć wystąpiła szybciej, trwała 7dni, a krwawienie było dość obfite. Poziom hormonów TSH w normie. Proszę o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku podejrzenia ciąży warto wykonać test. Skrócenie cyklu może mieć podłoże hormonalne. Wskazana jest wizyta u ginekologa.