Co może powodować u mnie bóle głowy?

Witam. Od jakiegoś czasu boli mnie głowa. Mam 25 lat. Neurolog skierował mnie na EEG i oto opis: Czynność podstawowa w odprowadzeniach cieniowo- potylicznych prawidłowo zróżnicowana przestrzennie, utworzona z fal alfa 9,3-10,0Hz3 o ampl. 30-35mV oraz niskonapięciowych fal beta. Na tym tle w okolicach czołowo- skroniowych, z przewagą po stronie lewej i okresową tendencją do uogólniania się zmian na pozostałe odprowadzenia rejestruje się synchroniczne fale wolne theta 4,9-6,3 Hz o ampl. wyróżniającej się z tła oraz pojedyncze niskonapięciowe fale ostre. Fs, więcej Hv nasilają synchronizację i uogólnianie w/w zmian, ze wzrostem ampl. do 65mV Orzeczenie: Zapis z zaznaczonymi zmianami w okolicach czołowo- skroniowych, z przewagą po lewej stronie, pod postacią fal wolnych theta i pojedynczych ostrych, wrażliwy na stymulację. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Kamil

25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W przypadku diagnostyki bólów głowy badanie EEG jest badaniem dodatkowym. Główną rolę odgrywa wykonanie badania obrazowego głowy (tj. tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego głowy). Pozwala ono na wykluczenie nieprawidłowości w mózgu, które mogą być odpowiedzialne za występowanie bólów głowy. Natomiast badanie EEG najbardziej przydaje się w długoletnim monitowaniu pacjentów chorujących na padaczkę.

Opis badania EEG wskazuje na obecność u Pana niedużego stopnia nieprawidłowości. Jednak nie leczy się jedynie nieprawidłowego zapisu EEG, ale objawy występujące u pacjenta. Jeśli u Pana nie występują napady padaczkowe, to nie ma konieczności podawania leków przeciwpadaczkowych, tylko należy pozostawić taki zapis bez interwencji, do dalszej obserwacji w warunkach Poradni Neurologicznej.