Co może spowodować białkomocz?

Czy nieleczony białkomocz może mieć jakieś konsekwencje? Mam 28 lat, jestem kobietą i od 1,5 roku w comiesięcznych wynikach moczu pojawia się białko w ilościach od 360 mg/dl do 130 mg/dl, kilkakrotnie pojawiła się krew, erytrocyty morwowate i wyługowane. Od pewnego czasu odczuwam mdłości i miewam zawroty głowy - czy to może być związane z białkiem? Ciążę już wykluczyłam. I czy nerki bolą? Mój nefrolog twierdzi, że nerki nie są unerwione i nie bolą, więc już sama nie wiem co mnie boli...

Witam serdecznie!
Pani wyniku świadczą o masywnym białkomoczu i uszkodzeniu nerek (występowanie erytrocytów wyługowanych). Całość obrazu przemawia za kłębuszkowym zapaleniem nerek. Konieczna jest wizyta u nefrologa.Niezbędne jest uszczegółowienie wywiadu nt obrzęków, nadciśnienia tętniczego, osłabienia.

Najprawdopodobniej będzie konieczne wykonanie biopsji nerek. Nie podaje Pani przyczyny, dla której wykonuje Pani comiesięczne badania moczu. Jeżeli jednak nie podda się Pani leczeniu to w niedługim czasie może dojść do przewlekłej choroby nerek z niewydolnością włącznie.