Co może złagodzić ból, sztywność, drętwienie szyi?

Witam, proszę o interpretację wyniku MR odc. szyjnego. Co może złagodzić ból, sztywność, drętwienie, co można z tym zrobić? MR kanału kręgowego odc. szyjnego: Zmniejszona lordoza szyjna. nieznacznie niższa tarcza międzykręgowa C6/C7. Niewielka, centralna protruzja tarczy międzykręgowej z miernym uciskiem worka oponowego na tym poziomie. Na poziomach C3/C4 i C4/C5 dwuboczne uwypuklenia tarcz międzykręgowych z zaostrzeniami tylno-bocznych krawędzi trzonów modelujących worek oponowy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zmianami w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zaproponuje możliwe formy leczenia.