Co można jeść tuż po samym porodzie?

Witam, jestem w 36. tygodniu ciąży, pomału szykuję się do przyjścia na świat mojej córeczki, a w związku z tym mam pytanie - co można jeść tuż po samym porodzie? Ponieważ jestem osobą bardzo, ale to bardzo, wybredną, to wiem, że może się zdarzyć tak, iż nie będę w stanie zjeść tego, co mi zostanie podane w szpitalu, więc na wszelki wypadek chcę podać mężowi listę pokarmów, jakie będzie musiał mi przynosić do szpitala. Oczywiście mam świadomość tego, że panie pielęgniarki nie będą zachwycone, ale cóż zrobić, jak się ma takie a nie inne nawyki żywieniowe. Bardzo proszę o podpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W zasadzie oprócz potraw wybitnie wzdymających, zawierajacych min. kapustę, fasolę, groch, kalafior itp. może Pani bez obaw zjeść wszystko. Warto unikać - czosnku, cebuli (bo zmieniają smak mleka), produktów alergizujących (zwłaszcza, jeśli któreś z Państwa jest alergikiem) - cytrusów, czekolady, ryb, produktów smażonych, z dużą ilością tłuszczu.

Polecam lekkostrawne dania (pulpety gotowane/potrawka z kurczaka, marchewka/buraczki, zmieniaki/kasza) + dużą ilość wody mineralnej + ewentualnie słodkości (biszkopty/herbatniki), one z pewnością nie zaszkodzą dziecku.
Nie ma potrzeby katowania się dietą, jesli nie istnieją ku temu przesłanki.

Pozdrawiam