Co można poradzić na bóle w klatce piersiowej?

Mam 57 lat. Od kilku lat mam bóle w mostku i okolicach. Często bolą mnie mięśnie klatki piersiowej. Ból jest krążący raz w jednym innym razem w drugim miejscu. Jeśli zaboli, później odczuwam dłużej ból w tym miejscu, zwłaszcza przy naciskaniu. Ból utrzymuje się kilkanaście minut, czasem kilka dni. Jeśli ból wystąpi po prawej lub lewej stronie mostka, wtedy często promieniuje jakby na przestrzał do łopatki. Przy nacisku na mostek słyszę przeskoki, przy wznoszeniu ramion do góry czuję przeskoki w mostku w okolicach kręgosłupa i pomiędzy łopatkami oraz łopatkach. Mam też chyba chorobę refluksową. Gardło laryngolog określil jako "refluksowe". Lekarze mówią, że to może zwyrodnienie, może zapalenie przyczepów mięśni i tak zostawiają. Ktoś użył pojęcia zespól Tietza. Dostawałem w mostek zastrzyki (chyba sterydowe), w miejsca połączeń żeber z mostkiem, nie pomogło. Miałem raz przepisaną krioterapię na mostek, ale po pierwszym zabiegu miałem zaburzenia chyba rytmu serca i musiałem zaniechać tych zabiegów. Nie wiem tylko, czy zaburzenia wystąpiły bo był to efekt tego zabiegu, czy przypadkiem sam się nie napędziłem. Leczę się na nadciśnienie tętnicze, oraz przyjmuję leki arytmiczne. Jestem pod opieka poradni kardiologicznej. Teraz tylko nasłuchuję czy coś mnie nie zaboli. Czy mam z tym po prostu tak żyć, czy coś jednak próbować z tym robić? Nie jest to komfortowe.

Witam serdecznie.
Wykorzystał już Pan wszystkie możliwości leczenia tych dolegliwości. Nie ma innego sposobu jak nauczyć się z tym żyć. Unikać sytuacji oraz pozycji ciała, które wywołują dolegliwości.
Warto wykluczyć zaburzenia nerwicowe jako przyczynę dolegliwości. Być może potęgują one objawy. Warto udać się na wizytę do psychiatry.
Pozdrawiam