Co na łojotokowe zapalenie skóry na twarzy?

Mam lojotokowe zapalenie twarzy(broda i nos) stosuje adwantan krem.Przestal dzialac. Jest masakra.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry jest długotrwałe. Głównym celem terapii jest redukcja liczby drożdżaków na skórze, ograniczenie stanu zapalnego i zahamowanie nadmiernej produkcji sebum. Do mycia (dwa razy dziennie, nie częściej, ponieważ zbyt częste pobudza produkcję łoju) należy używać bezalkoholowych preparatów, miejscowo stosować kremy i maści o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym. Jeśli taka terapia nie pomaga, pod kontrolą dermatologa można rozważyć fototerapię i/ lub kortykosteroidy. Polecam również peelingi medyczne o działaniu złuszczającym i przeciwłojotokowym ( z kwasem migdałowym, salicylowym).

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.