Co na poprawę odporności u przedszkolaka?

Witam, chciałabym zapytać czym poprawić odporność u przedszkolaka, który stale łapie przeziębienia.Stosowaliśmy już bezskutecznie wiele środków, a teraz znajoma doradziła mi zastosowanie srebra koloidalnego- czy to dobry pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Niestety nie istnieją żadne cudowne sposoby na poprawę odporności u dziecka. Przede wszystkim należy dbać o jego zdrową dietę, bogatą w świeże warzywa i owoce. Dziecko powinno również zażywać dużo ruchu na świeżym powietrzu oraz mieć zapewnioną odpowiednią ilość snu i wypoczynku. Dodatkowo można wspomóc się preparatami immunostymulującymi w postaci tranu czy wyciągu z aloesu i czosnku. Zdecydowanie odradzam jednak preparaty srebra, gdyż nie tylko nie mają one udowodnionego działania wzmacniającego odporność, ale mogą również niekorzystnie wpływać na organizm dziecka. Polecam również artykuł: http://parenting.pl/portal/sposoby-na-wzmocnienie-odpornosci-u-dzieci