Co oznacza ból brzucha i krew w kale?

Witam! Od 2 dni czuję dosyć silne skurcze jelit, takie jak przy biegunce. Pomagam sobie N***, R*** i N*** i nie martwiłabym się tym, gdyby nie to, że dziś przy podcieraniu odbytu zobaczyłam odcień krwi na papierze. Nie było tego dużo, jednak to i te skurcze jelit mnie bardzo zaniepokoiły. W kale nie było krwi. W dzieciństwie miałam podobnie, z tym że bez bólów brzucha i wykryto, że mam małego hemoroida. Nie usuwałam go, bo od tamtej pory mi nie przeszkadzał. Czy to co się dzieje teraz też może mieć związek z tym hemoroidem? A ten ból brzucha? Bardzo boję się, że to coś poważnego, jednak boję się iść do lekarza. Mam powody do niepokoju? Dziękuję za odpowiedź.

Ból brzucha i zaznaczony ślad krwi na papierze toaletowym to raczej sprawy całkiem niezależne. Oczywiście bez bezpośredniego badania nie odpowiem konkretnie co może być powodem tychże dolegliwości. Zapewne przyczyną krwawienia z odbytu są hemoroidy (najczęstszy powód takich dolegliwości). Co do bólu brzucha powodów tego stanu może być wiele (zwykła kolka jelitowa czyli nadmierna kurczliwość jelit, może jakieś zakażenie wirusowe lub bakteryjne, stan zapalny w zakresie żołądka lub jelit, pęcherzyka żółciowego itp.). Na pewno z tymi problemami trzeba udać się do lekarza najlepiej chirurga ogólnego. Zapewne będzie konieczne badanie palcem przez odbyt, a być może i dodatkowe badania specjalistyczne jak np. USG jamy brzusznej, gastroskopia czy też kolonoskopia. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.