Co oznacza ból sutków?

Dzień dobry, mam pytanie. Od paru dni bolą mnie sutki. Co to znaczy? Chciałabym dodać, że na początku maja odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Oraz że ostatnie opakowanie brałam bez tygodniowej przerwy, ponieważ przy przedostatnim oakowaniem nie wzięłam 18 i 19 tabletki i niestety kochałam się z chłopakiem. Czy to obajwy ciąży? Nie mam żadnych innych objawów. Proszę o szybką odpowiedź. Z poważaniem, Kasia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli zapomniała Pani przyjąć aż dwóch tabletek, to rozpoczęcie kolejnego opakowania bez robienia przerwy mogło nie uchronić Pani przed możliwością zajścia w ciążę. Ból sutków nie musi być objawem ciąży (może np. zapowiadać miesiączkę), ale oczywiście należy wykluczyć taką możliwość. Proszę wykonać test ciążowy z moczu lub test z krwi (badanie stężenia betaHCG we krwi).

Pozdrawiam serdecznie!