Co oznacza brązowy śluz po stosunku w dni płodne?

Kochałam się ze swoim partnerem w dni płodne, jednak był to stosunek przerywany, do wytrysku nie doszło we mnie. Zaraz po stosunku zauważyłam jasnobrązowy śluz, może troszkę z domieszką krwi i dziś na drugi dzień dalej występuje.
U ginekologa byłam tydzień temu czekam na wynik cytologi, nigdy wcześniej nie występował u mnie taki śluz po stosunku.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowy śluz wskazuje na delikatne krwawienie dróg rodnych. W czasie owulacji takie krwawienie może wystąpić. Po owulacji może ono być spowodowane niewydolnością ciałka żółtego (rodzaj zaburzenia hormonalnego). Jego przyczyną może być też nadżerka szyjki macicy, polip lub infekcja bakteryjna. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, radzę udać się do lekarza ginekologa, który powinien być w stanie ustalić przyczynę podczas badania.

Pozdrawiam serdecznie!