Co oznacza brunatna wydzielina z pochwy u nastolatki?

Witam. Mam 14 lat i od kilku dni zauważyłam, że na majtkach pojawia się brązowa wydzielina. Strasznie się boje i nie wiem co to oznacza. Miesiączkuje rożnie, czasami mam co 26 dni a czasami nawet co tydzień. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Plamienia w środku cyklu mogą mieć związek z owulacją. Trwają one zazwyczaj 1-2 dni. Nie są one powodem do niepokoju.
Plamienia śródcykliczne mogą być wynikiem m.in. zaburzeń hormonalnych, stanów zapalnych dróg rodnych.
Ze względu na nieregularne cykle prawdopodobną przyczyną plamień są zaburzenia hormonalne.
W tej sytuacji należy zgłosić się do ginekologa. Ze względu na wiek na wizytę trzeba udać się z rodzicem.
Pozdrawiam